تحقیق, مقاله, پایان نامه, پروژه های حقوقی, اقدام پژوهی, مبانی نظری و ادبیات پژوهش
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین

اطلاعیه فروشگاه

همه محصولات فروشگاه بصورت فایل word با قابلیت ویرایش در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. برای سهولت در دستیابی به موضوع مورد نظر از قسمت دسته بندی محصولات و یا جستجوگر سایت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از طریق پشتیبانی فروشگاه و یا ایمیل payannameh@chmail.ir در 24 ساعت شبانه روز با ما در ارتباط باشید. ارتباط تلگرامی از طریق mardinfile@

مبانی نظری و پیشینه روش های سنجش رضایت مشتری

مبانی نظری و پیشینه روش های سنجش رضایت مشتری

مبانی نظری و پیشینه روش ­های سنجش رضایت مشتری

30 صفحه

همراه با منابع

به منظور سنجش رضایت مشتری می ­توان از مدل ­های مختلفی استفاده نمود بر اساس نوعی تقسیم بندی که مورد توافق سباستین پافرات[1] و همکارانش، توپر و هامبورگ رودولف[2] (1995) است مدل­ های سنجش به دو نوع عینی و ذهنی تقسیم بندی می­ شوند.

مدل ­های عینی بر اساس این ایده می­ باشند که رضایت مشتری از طریق شاخص ­هایی که به شدت با رضایت مشتری همبستگی دارند، قابل سنجش است و این شاخص ­ها عقاید شخصی مشتریان نیستند. رضایت مشتری منجر به وفاداری مشتری می ­شود و نارضایتی مشتری منجر به از دست دادن مشتری می ­گردد. با توجه به این توجیه مدل­ های عینی شاخص ­هایی از قبیل سهم بازار، تعداد شکایات، سود سالانه و .... را مد نظر قرار می ­دهند.اعتبار این مدل­ ها تردید برانگیز است. برای مثال مقدار فروش یک محصول شرکت نمی ­تواند به عنوان رضایت مندی مشتری تفسیر شود اما این عامل به عنوان یکی از شاخص ­های عینی در نظر گرفته می ­شوند.

بهترین شاخص ­های دارای اعتبار مدل­ های عینی، ممکن است نرخ نوسانات مشتری یا نرخ خرید مجدد مشتریان باشند. اما حتی این شاخص ­ها به وسیله محرک ­های دیگری مثل فعالیت رقبا تحت تأثیر قرار می­ گیرند (ویلالبس ، 2000).

[1] .Sebastian paffrath

[2] .Topper & hamburg rudolf


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
omid118_1357021_4394.zip57.5k

پرفروش ترین محصولات
filesell filesell