تحقیق, مقاله, اقدام پژوهی, مبانی نظری و ادبیات پژوهش
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل

اطلاعیه فروشگاه

همه محصولات فروشگاه بصورت فایل word با قابلیت ویرایش در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. تمامی محصولات فروشگاه قبل از قرار گرفتن بر روی سایت از هر جهت بازدید شده اند و از کیفیت و سلامت آنها اطمینان کامل داریم. برای سهولت در دستیابی به محصولات مورد نظر از قسمت دسته بندی محصولات و یا جستجوگر سایت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از قسمت تماس با ما و یا پشتیبانی فروشگاه مشکلات و سوالات خود را مطرح کنید.

پیشینه پرخاشگری و درگیری های دسته جمعی

پیشینه پرخاشگری و درگیری های دسته جمعی

پیشینه پرخاشگری و درگیری های دسته جمعی

36 صفحه

همراه با منابع

مفهوم نزاغ دسته جمعی:

منازعه در اصل نَزَعَ كه مصدر باب مفاعله و براي تقابل و بين الاثنين مطرح مي‌باشد یعنی همه شركت كنندگان مرتكب زد و خورد بشوند حال اگر گروهي صرفاً مضروب واقع بشوند و عكس العملي از خودشان ندهند مشمول شركت در نزاع دسته جمعي نخواهند بود. پس منازعه، زد و خورد عده‌اي [كه حداقل بايد 3 نفر باشند] با عده‌اي ديگر است كه ممكن است فاميل يكديگر باشند. گاه وقوع جنايت در شرايط خاص، علاوه بر مجازات معيّن، موجب كيفر تعزيري هم مي‌گردد. منازعه با يكديگر، شرايط و موقعيت خاصي است كه وقوع جنايت در آن وضعيت، موجب تعزير مي‌باشد. منازعه، درگيري جسمي است و نزاع لفظي را شامل نمي‌شود، و براي تحقق اين جرم حضور بيش از 3 نفر ضروري است(صادقی،1385).

نزاع عبارتست از کشمکش مشهود و از نظر اصولی مستقیماً قابل رؤیت،حداقل بین دو نفر(می یر،1368). نزاع های دسته جمعی درگیری بدنی یا رفتار پرخاشگرانه و ستیزه جویانه جمعی است که حداقل شامل سه نفر است و از این منظر که رد چهارچوب و محدوده روابط متقابل اجتماعی تجلی و بروز می یابند می توان آن را به عنوان یک پدیده اجتماعی تعریف نمود.  این پدیده که رفتار جمعی محسوب می شود و در زمره آسیب های اجتماعی قرار دارد(صدیق سروستانی،1385)  و در برخی از اجتماعات کوچک و خاصه اجتماعات روستایی رواج دارد. نزاع های دسته جمعی باعث صدمات جسمی و روحی به افراد، تسریع پرخاشگری و خشونت طلبی در تعاملات اجتماعی افراد و سلب احساس امنیت اجتماعی، روحی و روانی و شغلی می شود. از اینرو در جایی که رواج دارد مهم ترین مسئله اجتماعی است و خود ممکن است زمینه ساز آسیب های اجتماعی دیگر چون فروپاشی خانواده ها، خشونت علیه زنان به دلیل وابستگی قومی یا طایفه ای، ازدواج های اجباری و تقویت روحیه پرخاشگری و ستیزه جوئی و ایجاد انواع مزاحمت های ملکی، خانوادگی و ناموسی و تبدیل همبستگی اجتماعی به گسست اجتماعی گردد.

اساساً آسيبهاي اجتماعي ناشي از روابط ناسالم انساني است كه بنيانهاي جامعه را به طور جدي تهديد ميكند و مانع تحقق نيازمنديها و تقاضاهاي افراد كثيري ميگردد. به نظر ميرسد آسيب اجتماعي وقتي به وجود ميآيد كه نهادهاي تنظيم كننده روابط بين افراد با شكست روبرو شده و دچار تزلزل شوند كه نتيجه آن شكلگيري شكافهاي عميق بين افراد است. در چنين وضعيتي قوانين تنظيم كننده روابط انسانها مورد بي احترامي قرار ميگيرند و متزلزل ميشوند زيرا قانونمندي و پذيرش قانون ريشه در ساختارهاي جامعه دارد و در رابطه با فرهنگ عمومي جامعه قابل بررسی است(کلانتری و دیگران،1384).


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mabej15_1726202_2276.zip136.3k

پرفروش ترین محصولات
filesell filesell