تحقیق, مقاله, اقدام پژوهی, مبانی نظری و ادبیات پژوهش
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل ماردین فایل

اطلاعیه فروشگاه

همه محصولات فروشگاه بصورت فایل word با قابلیت ویرایش در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. تمامی محصولات فروشگاه قبل از قرار گرفتن بر روی سایت از هر جهت بازدید شده اند و از کیفیت و سلامت آنها اطمینان کامل داریم. برای سهولت در دستیابی به محصولات مورد نظر از قسمت دسته بندی محصولات و یا جستجوگر سایت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از قسمت تماس با ما و یا پشتیبانی فروشگاه مشکلات و سوالات خود را مطرح کنید.

پیشینه احساس عدالت و گرايش هاي سياسي

پیشینه احساس عدالت و گرايش هاي سياسي

پیشینه احساس عدالت و گرایش های سیاسی

40 صفحه

همراه با منابع

مقدمه

پيش از آن به منظور تفهيم بيشتر متغير وابسته پژوهش - گرايش سياسي - به اختصار به بيان تفاوت ميان نگرش و گرايش مي‌پردازيم و در ادامه مباني نظري در حوزه گرايش سياسي و نظرياتي از قبيل نظريه تضاد، کارکردگرايي، کنش متقابل نمادين و نظريه روان شناختي انقلاب مورد توجه قرار خواهند گرفت. هريک از اين نظريات سهم بسياري در تبيين گرايش ­هاي سياسي دارند. در واقع بر اساس نظريه ­هاي تضادگرا، جامعه، سازماني منسجم و عادلانه براي تمامي اقشار و طبقات تلقي نمي­ شود. آنان طبقات را نيرويي عمده­ در ايجاد نابرابري ­هاي اجتماعي (بي­ عدالتي) و انقلاب را راه حلي براي مقابله با آن دانسته ­اند. به طور کلي در اين ديدگاه گرايش ­هاي سياسي در جامعه به دو دسته کلي محافظه­ کارانه و دگرگون خواهانه تقسيم مي­ شود که خود طرفدار دسته دوم هستند.

در مقابلِ ديدگاه تضادگرا نظريه ­هاي کارکردگرا قرار دارد. نظريه ­هاي کارکردگرا جامعه را نظام منسجمي دانسته که هر خرده نظام و اجزاء در آن، کارکرد خاص خود را براي حفظ نظام دارا هستند. نظام اجتماعي در فرايند تطبيق با محيط دگرگوني تدريجي را تجربه و از اين طريق تعادل خود را حفظ مي‌کند. از اين رو گرايش ­هاي سياسي راديکال در اين رويکرد مورد پذيرش قرار نمي‌گيرد. موضوع گرايش‌هاي سياسي در ديدگاه کارکردگرا در ذيل مباحث مربوط به فرهنگ سياسي مطرح مي­ شود، و عواملي چون سرمايه اجتماعي، احساس امنيت، دينداري از عوامل تأثيرگذار بر آن به­ شمار مي ­آيند. در اين رويکرد نظريات افرادي چون اينگلهارت و آلموند و وربا مطرح مي­ شود. در چارچوب نظريه کنش متقابل نمادين نيز بحث گروه مرجع و نظريه يادگيري و اهميت آن­ ها در شکل­ گيري گرايشات افراد مورد توجه قرار مي­ گيرد. در اين زمينه نظريات روانشناختي نيز آخرين و مهمترين نظريه­ اي است که در پژوهش حاضر مورد بررسي قرار خواهد گرفت؛ چرا که مبناي چارچوب نظري پژوهش را تشکيل مي­ دهند.

پس از بيان مباني نظري در زمينه گرايش­ هاي سياسي به بحث از عدالت مي­ پردازيم. از آن جا که احساس عدالت متغير مستقل پژوهش است، نياز به طرح نظريه‌ هاي تبييني در رابطه با عدالت نداريم؛ بلکه صرفاً به مباحث توصيفي مربوط به احساس عدالت خواهيم پرداخت. در اين باره به اختصار برخي سنت­ هاي فکري نظير مارکسيسم، فايده ­گرايي، مساوات­ طلبي و راولزي را شرح مي‌دهيم. در نهايت نيز چارچوب نظري منتخب پژوهش، فرضيه­ هاي پژوهش و مدل نظري پژوهش ارائه خواهد شد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mabej18_1726214_3140.zip141.4k

پرفروش ترین محصولات
filesell filesell