تحقیق, مقاله, پایان نامه, پروژه های حقوقی, اقدام پژوهی, مبانی نظری و ادبیات پژوهش
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین

اطلاعیه فروشگاه

همه محصولات فروشگاه بصورت فایل word با قابلیت ویرایش در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. برای سهولت در دستیابی به موضوع مورد نظر از قسمت دسته بندی محصولات و یا جستجوگر سایت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از طریق پشتیبانی فروشگاه و یا ایمیل payannameh@chmail.ir در 24 ساعت شبانه روز با ما در ارتباط باشید. ارتباط تلگرامی از طریق mardinfile@

بررسی نقش پلیس در پیشگیری و کنترل جرائم در فضای سایبر

بررسی نقش پلیس در پیشگیری و کنترل جرائم در فضای سایبر

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق

گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

149 صفحه

چکیده:

امنیت ملی و نظم عمومی بستر آرامش جامعه و فعالیت‌های اجتماعی انسان است. دولت‌ها به منظور برقراری امنیت اجتماعی و نگهبانی از نظم عمومی توسط نهاد پلیس اقدام به پیشگیری از وقوع جرائم می‌نمایند. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم مأموریت پاسداری از تمامیت ارضی کشور و نگهبانی از انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن را بر عهده‌ی سازمان پلیس نهاده است. پلیس به عنوان متولی اصلی نظم و امنیت در جامعه و عمل به وظیفه خطیر خود یعنی پیشگیری از وقوع جرم به عنوان بازوی اجرایی جامعه خواستار هر چه بیشتر امنیت و آرامش در اجتماع است که نتیجه آن حفظ ارزش‌های ملی و دینی و صیانت از فرهنگ اسلامی است. مقوله‌ی مجرمیت امروزه در کنار دیگر معضلات اجتماعی به یکی از منابع ظهور و گسترش احساس ناامنی در میان مردم تبدیل شده است. که تشدید این رفتارها منجر به اقدام‌های پلیس در جهت مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و کاهش احساس ناامنی موجود می‌باشد.

امروزه کنترل جرائم و مقابله با مجرمین هسته مرکزی فعالیت نیروی پلیس را تشکیل می‌دهد. در این راستا نقش افراد جامعه به عنوان حامی و پشتیبان این نهاد امنیتی غیرقابل انکار است. در گذر زمان با افزایش شناخت آگاهی و دانش انسان و پیشرفت سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات همان‌گونه که شیوه و نحوه‌ی زندگی افراد دگرگون گردیده است به همان صورت نوع ارتکاب جرائم توسط مجرمین به خصوص نسل جوان دستخوش تغییر و تحول قرار گرفته است.

افزایش رو به رشد جرائم در فضایی خارج از فضای واقعی موجب گردید که مسؤلین و به خصوص نهاد پلیس به‌طور جدی و تخصصی با این گونه جرائم برخورد نماید. بنابراین پس از چالش‌های فراوان پلیس تخصصی به نام پلیس فتا(فضای تولید و تبادل اطلاعات) برای مقابله با این جرائم تأسیس گردید. جرائم سایبری از این جهت در طبقه خطرناک‌ترین جرائم قرار می‌گیرند که متضرر اصلی آن در واقع هویت ملی و دینی و ارزش‌های نظام اسلامی و ساختار معنوی جامعه است.

این تحقیق شامل 5 فصل می‌باشد که در فصل اول کلیات تحقیق در فصل دوم مبانی و چارچوب‌های نظری تحقیق در فصل سوم ضرورت های مداخله پلیس با هدف پیشگیری از جرم در فضای تولید و تبادل اطلاعات  و فصل چهارم کارکردها و محدوده‌های نقش پیشگیرانه پلیس در فضای سایبر و در فصل پنجم به توصیف نتیجه‌گیری و پیشنهادها می‌پردازد. نهایتاً راهکارهای تقویت ابزارهای پیشگیرنده از ارتکاب جرائم مذکور را با پاسخ به سؤال‌های تحقیق بیان می‌نماید.

واژگان کلیدی:

1-نهاد پلیس 2- پیشگیری از جرم 3- جرائم سایبری 4- فضای سایبر


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ho138_418819_5783.zip199.9k

پرفروش ترین محصولات
filesell filesell