تحقیق, مقاله, پایان نامه, پروژه های حقوقی, اقدام پژوهی, مبانی نظری و ادبیات پژوهش
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین ماردین

اطلاعیه فروشگاه

همه محصولات فروشگاه بصورت فایل word با قابلیت ویرایش در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. برای سهولت در دستیابی به موضوع مورد نظر از قسمت دسته بندی محصولات و یا جستجوگر سایت استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از طریق پشتیبانی فروشگاه و یا ایمیل payannameh@chmail.ir در 24 ساعت شبانه روز با ما در ارتباط باشید. ارتباط تلگرامی از طریق mardinfile@

مروري بر حقوق متهم در نظام حقوقي ايران

مروري بر حقوق متهم در نظام حقوقي ايران

مروري بر حقوق متهم در نظام حقوقي ايران

15 صفحه

چكيده

برقراري عدالت كيفري يكي از مهمترين آرزوهاي بشر در طول تاريخ بوده كه تحقق آن در پرتو برگزاري دادرسي عادلانه مبتني بر فراهم نمودن حق دادخواهي و دفاع ممكن خواهد شد. از منظر حقوق موضوعه، اصل 34 ق.ا.ج.ا.ا حق دادخواهي را به رسميت شناخته و ضمانت اجراي تخلف از اين اصل را كه منجر به سلب حقوق اساسي فرد مي‌شود، در ماده 570 ق.م.ا پيش‌بيني كرده است. همچنين  بند 3 ماده 2 ميثاق حقوق مدني و سياسي مصوب 1966، مواد 7 و 10 اعلاميه جهاني حقوق بشر و شهروند، بند ب ماده 19 بيانيه قاهره نيز به اين حق اشاره نموده‌اند.

در اين مقاله به طور اختصاصي به حقوق متهم در جريان برگزاري دادرسي عادلانه اشاره مي‌گردد. ليكن از آنجا كه حقوق متهم فرع بر حقوق شاكي بوده است و در واقع قانونگذار اولاً و بالذات احقاق حقوق مدعي يا شاكي را مد نظر قرار داده؛ ثانياً و بالعرض حقوق متهم را نيز ملحوظ داشته است، لذا در قوانين بسياري از كشورها در راستاي تضمين حقوق شاكي به عنوان متضرر از جرم، راهكارهايي پيش‌بيني شده  كه در ضمن مقاله مباحث فوق مورد بررسي قرار گرفته و نتايجي ارائه مي‌گردد.

  واژگان كليدي

 عدالت كيفري، اصل برائت، آزادي‌هاي فردي، حقوق متهم، شاكي خصوصي، دادخواهي، دفاع


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ho460_744493_2436.zip29.6k

پرفروش ترین محصولات
filesell filesell